Rezultati Konkursa za finansiranje i sufinansiranje projekata iz oblasti savremenog stvaralaštva u Republici Srbiji u 2014. godini

Članovi komisija:

Scensko stvaralaštvo i interpretacija

Pozorišno stvaralaštvo

1. Dr Ivan Medenica, pozorišni kritičar, profesor Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu;

2. Ivana Dimić, dramaturg

3. Stevan Koprivica, pozorišni reditelj, profesor Fakulteta dramskih umetnost u Beogradu;

4. Damjan Kecojević, dramski umetnik

5. Petar Mihajlović, dramski pisac.

 Umetnička igra

1. Ana Pavlović, baletska umetnica;

 2. Jelena Kajgo, baletski pedagog i kritičarka

3. Isidora Stanišić, baletski pedagog i koreograf;

4. Konstantin Tešea, baletski umetnik i pedagog;

5. Danica Arapović, baletska umetnica i koreograf.

 

Kinematografija i audio-vizuelno stvaralaštvo

1. Miroljub Vučković, Filmski centar Srbije;

2. Goran Marković, filmski reditelj, profesor emeritus Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu;

3. Milan Vlajčić, filmski kritičar, publicista i kolumnista;

4. Zoran  Simjanović, filmski, pozorišni i televizijski kompozitor;

5. Miroslav Mogorović, filmski producent, član Nacionalnog saveta za kulturu.   

 

Književnost i izdavačka delatnost (za podoblasti: periodične publikacije, književne manifestacije i nagrade, kapitalna dela na srpskom jeziku iz oblasti kulture)

1. Prof. dr Zoran Paunović, Filološki fakultet u Beogradu;

2. Prof. dr Ildiko Erden, Filozofski fakultet u Beogradu;

3. Mr Dragan Purešić, načelnik Odeljenja za izdavaštvo i plasman knjige, Narodna biblioteka Srbije

 4. Dr Vesna Matović, Institut za književnost i umetnost.

 5. Laslo Vegel, književnik;

 

Umetnička muzika

1. Mr Asja Radonjić, urednica programa u Beogradskoj filharmoniji;

2. Mr Anja Đorđević, kompozitor, izvođač i muzički kritičar;

3. Dragana Pantić, muzikolog;

4. Ivan Ilić, dirigent;

5. Marija Adamov, muzikolog.

           

Oblast vizuelnih umetnosti, multimedije i arhitekture

1. Prof. dr Jerko Denegri, teroretičar i istoričar umetnosti;

2. Stanko Crnobrnja, filmski i televizijski reditelj i producent;

3. MA Vuk Dautović, istoričar umetnosti, saradnik, predavač i doktorand na Odeljenju za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta u Beogradu;

4. Jovan Čekić, profesor Fakulteta za medije i komunikaciju Univerziteta ,,Singidunum`` u Beogradu;

5. Jovan Despotović, istoričar umetnosti, likovni kritičar, urednik Trećeg programa Radio Beograda.

                      

Oblast izvornog, narodnog i amaterskog stvaralaštvo

1. Prof. dr Olivera  Vasić, Fakultet muzičkih umetnosti u Beogradu;

2. Prof. dr Dimitrije Golemović, Fakultet muzičkih umetnosti u Beogradu;

3. Doc. dr Danijel Sinani, Filozofski fakultet u Beogradu;

4. Mr Maša Vukanović, Zavod za proučavanje kulturnog razvitka;

5. Goran Mitrović,  prvak Nacionalnog ansambla „Kolo“;

            

 Oblast kulturne delatnosti dece i za decu i mlade

1. Vesna Petrović Urošević, psiholog, direktor festivala „Zvezdarište“;

 2. LJubica Beljanski Ristić, nekadašnji direktor Centra za kulturu „Stari grad“

    i „Školigrice“;

3. Mirjana Prokić, muzički pedagog;

4. Nana Radenković, producent;

5. Branko Milićević, dramski umetnik.

            

Oblast naučnoistraživačke i edukativne delatnosti u kulturi

1. Prof. dr Mariela Cvetić, Arhitektonski fakultet u Beogradu;

2. Prof. dr Nevena Daković, Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu;

3. Prof. dr Adrijana Marčetić, Filološki fakultetu u Beogradu;

4. Prof. dr Novica Milić, Fakultet za medije i komunikaciju Univerziteta ,,Singidunum`` u Beogradu;

5. Mr Slobodan Mrđa, sociolog, Zavod za proučavanje kulturnog razvitka.

   

Oblast kulturne delatnosti nacionalnih manjina u Srbiji

1. Dr Biljana Sikimić, viši naučni saradnik Balkanološkog instituta SANU;

2. Mr Milina  Sklabinski, direktorka Zavoda za kulturu vojvođanskih Slovaka;

3. MA Dragan Ristić, umetnik i pozorišni producent;

4. Miroslav Kaveždi, Zavod za kulturu Vojvodine;

5. Fahrudin Kladničanin, član Akademske inicijative „Forum 10“ u Bujanovcu.

         

Oblast kulturne delatnosti osoba sa invaliditetom

1. Aleksandar Bogdanović, DES Beograd, Državna kompanija za zapošljavanje osoba sa invaliditetom, Beograd

2. Dina Radoman, pozorišna rediteljka;

3. Marko Stojanović, dramski umetnik;

4. Vesna Petrović, predsednica Republičkog udruženja Srbije za pomoć osobama sa autizmom:

5. Milka Damjanović, projekt menadžer i evaluator većeg broja međunarodnih projekata u oblasti socijalne politike i zapošljavanja

 

Oblast prevoda dela srpske književnosti na strane jezike

1. Prof. dr Vladislava Gordić-Petković, Filozofski fakultet u Novom Sadu ;

 2. Prof. dr Mihajlo Pantić, književnik, Filološki fakultet u Beogradu;

 3. Ivana Nikolić, bibliotekar – savetnik, Narodna biblioteka Srbije,

4. Saša Jelenković, književnik, urednik izdavačke delatnosti i kulturnih programa u Matičnoj biblioteci ,,Svetozar Marković`` - Zaječar;

5. Miloš Konstantinović, književni prevodilac s francuskog jezika, predsednik Udruženja književnih prevodilaca Srbije.

 

Kulturna delatnost Srba u inostranstvu

1. Prof. dr Dušan Ivanić, Filološki fakultet u Beogradu;

 2. Dr Đorđe Kostić, naučni savetnik, Balkanološki institut SANU;

3. Dr Miodrag S. Maticki, predsednik Skupštine Vukove zadužbine;

4. Tatjana Garčević, savetnik u Kancelariji Vlade Republike Srbije za dijasporu;

5. Srđan Tešin, književnik.

          


Lowest Price Cialis Sold Online Cheap Cialis

Buy Generic CialisErectile Dysfunction Pills

Buy Sildenafil Buy Cialis without prescription Buy Cialis

Cialis Price Order Cialis Order Cialis Generic